به آسانی به ترکیه مهاجرت کنید

 ، نحوه اخذ اقامت یا تابعیت ترکیه، هزینه مهاجرت به ترکیه و به طور کلی صفر تا صد مهاجرت به ترکیه در این مقاله به صورت علمی مورد بحث قرار خواهد گرفت. آیا برای مهاجرت به ترکیه به ویزای ترکیه نیاز دارم؟ مهاجرت ایرانیان به ترکیه چگونه است؟ آیا اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل یا مهاجرت کاری امکان پذیر است؟ هزینه سرمایه گذاری یا خرید ملک در ترکیه چقدر است؟ آیا می توانم در ترکیه زبان انگلیسی بخوانم؟ در این مقاله سعی بر این است که به این گونه سوالات پاسخ های دقیق و موجهی بدهیم.
مهاجرت به ترکیه یکی از گزینه های پرطرفدار برای ایرانیان است زیرا افراد برای سفر و مهاجرت به این کشور نیازی به ویزا ندارند و ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی به ایران نزدیکتر است. روش های مختلفی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد، متقاضیان می توانند برای کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنند. اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید باید از شرایط تحصیل، اقتصاد و کار در این کشور مطلع شوید. بنابراین موسسه مهاجرتی استباناتی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد
ترکیه که با نام جمهوری ترکیه نیز شناخته می شود کشوری در منطقه اوراسیا است که قسمت اعظم آن آناتولی در آسیا و کوچکترین قسمت آن تراکیه در اروپا است. کشورهای همسایه گرجستان شامل گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، ایران، یونان و بلغارستان هستند. آب و هوای این کشور کوهستانی و نسبتاً بارانی است. جمعیت این کشور تقریباً 34.84 میلیون نفر است.
بزرگترین شهرهای ترکیه استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا و آدانا هستند. هر شهر کشور دارای یک منطقه تجاری و پارک ملی است. ترکیه یک کشور توسعه یافته بسیار قابل زندگی است.فرهنگ مردم این کشور بسیار متنوع است و از فرهنگ های غرب آسیا، شرق اروپا، آسیای مرکزی و قفقاز تشکیل شده است.
اقتصاد ترکیه ترکیبی از اقتصاد مدرن و اقتصاد محلی است. تولید ناخالص داخلی ترکیه در سال 2020 برابر با 720 میلیارد دلار آمریکا است که در رتبه یازدهم جهان قرار دارد. همچنین در صنعت خودروسازی بسیار پیشرفته است. بر اساس آخرین آمار سال 2015 کشور، بیش از یک سوم خودروها در این کشور تولید می شود و ترکیه از این نظر رتبه چهاردهم جهان را دارد.

به عنوان توریست مهاجرت کنید
ترکیه یکی از کشورهای موفق در جذب گردشگر است و روند رو به رشدی دارد. ویلاهای زیبا، سواحل در دریای سیاه و اژه، قایقرانی منحصر به فرد، وجود گونه های مختلف پرندگان، گیاهان و جانوران و اسپا تنها بخشی از جاذبه های گردشگری این کشور است. این اقامت ها حداکثر 90 روز (سه ماه) اعتبار دارند.
ایرانی ها می توانند 3 ماه بدون ویزا در ترکیه بمانند. البته ذکر این نکته ضروری است که در این سه ماه گردشگران قادر به کار، تحصیل و فعالیت اقتصادی نخواهند بود.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل
یکی از راه هایی که در نهایت می تواند منجر به مهاجرت به ترکیه شود، تحصیل در این کشور است. ترکیه به دلیل ارتباط با اروپا دارای دانشگاه های معتبر زیادی است که این کشور را به مقصد تحصیل بسیاری از افراد تبدیل کرده است. کسانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند باید بدانند که می توانند دوره را از مدرسه شروع کنند و به سطوح بالاتری مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکترا بروند. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر قصد تحصیل در مدرسه ترکی را دارید، باید به زبان ترکی استانبولی مسلط باشید.

کودکان باید از 7 سالگی وارد مدارس ترکیه شوند و تا 18 سالگی به تحصیل ادامه دهند.یکی دیگر از مزایای تحصیل در مدارس ترکیه این است که شهریه ندارد و هزینه تحصیل در این مدارس رایگان است. همچنین اگر می خواهید تجربه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را تجربه کنید، بدانید که زبان تحصیل آنها انگلیسی و ترکی است.

دانشگاه های دولتی این کشور دوره هایی را به زبان ترکی ارائه می دهند و اگر قصد تحصیل زبان انگلیسی در ترکیه را دارید باید در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیل کنید. شما باید در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه شرکت کنید و نمرات لازم را برای پذیرش کسب کنید.
برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه، متقاضیان ابتدا باید مدرک داشته باشند. برای اخذ این مدرک باید در آزمون انکولوژی که توسط مرکز آموزش زبان ترکی برگزار می شود شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید.
دانشگاه های ترکیه هر ساله آزمون هایی برگزار می کنند و متقاضیان بر اساس نتایج آزمون ها انتخاب می شوند. علاوه بر این آزمون، برخی از کالج ها دارای شرط معدل هستند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا، متقاضیان باید مدرک زبان انگلیسی، آیلتس یا تافل داشته باشند. آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری دو بار در سال در ترکیه برگزار می شود.

کسانی که مایل به ورود به دانشگاه های دولتی ترکی و ترکی زبان هستند باید در آزمونی به نام Yos شرکت کنند، در حالی که متقاضیان دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه باید در آزمون دیگری به نام SAT شرکت کنند. البته برای مهاجرت و تحصیل در ترکیه به شرط داشتن رزومه قابل قبول می توانید از دولت ترکیه نیز بورسیه بگیرید.

تحصیل در ترکیه نمی تواند منجر به اخذ اقامت دائم در این کشور شود و افراد باید پس از فارغ التحصیلی به کشور خود بازگردند. اگر می خواهید اقامت دائم ترکیه شوید، باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای ترکیه دیگری که منجر به اقامت دائم می شود، مانند ویزای کار یا سرمایه گذاری تبدیل کنید.مهاجرت ازدواج به ترکیه
اکثر کشورهای جهان به شهروندان خود اجازه می دهند تا برای همسران خارجی خود مجوز اقامت بگیرند. ترکیه مانند بسیاری از کشورهای دیگر این شرایط را ارائه می دهد. برای این نوع مهاجرت، متقاضیان تنها باید مدارک ازدواج خود را ارائه دهند و ثابت کنند که ازدواجشان رسمی نیست.
به متقاضیانی که از طریق ازدواج برای اقامت در کشور اقدام می کنند اقامت موقت 3 تا 5 ساله اعطا می شود. پس از این اقامت موقت، متقاضیان می توانند در صورتی که ازدواجشان در این مدت اعتبار داشته باشد، اقامت دائم کشور را دریافت کنند. این روش یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت می باشد. برای انجام این کار، متقاضی فقط باید ثابت کند که هدف از ازدواج اخذ اقامت نیست، بلکه زندگی مشترک است.
چندین روش تأیید برای این منظور وجود دارد. اما اگر قصد دارید با یک شهروند ترکیه ازدواج کنید و سپس برای زندگی با شما به ترکیه مهاجرت کنید، شانس دریافت اقامت این کشور را خواهید داشت. همچنین در صورت داشتن فرزند در مدت اقامت در این کشور، فرزندان شما نیز اجازه اقامت و پاسپورت ترکیه را دریافت خواهند کرد.
اما بد نیست به یاد داشته باشید که در ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی ازدواج رسمی برای اخذ اقامت جرم محسوب می شود. بنابراین در صورت عدم رفع مشکل، متقاضی جریمه نقدی یا حتی حبس می شود.
مدارک مورد نیاز برای شهروندی ترکیه
خارجیانی که شرایط زیر را دارند می توانند برای شهروندی درخواست دهند:
1. متقاضیان باید به سن قانونی رسیده باشند یا می توانند از طریق قیم خود درخواست دهند.
2. پنج سال متوالی در ترکیه زندگی کرده باشند و حداقل 180 روز در سال در ترکیه اقامت داشته باشند.
3. متقاضیان باید مدارکی دال بر اقامت ترکیه داشته باشند.این مدارک را می توان از راه های زیر دریافت کرد.
• داشتن ملک در ترکیه.
• سرمایه گذاری در ترکیه.
• کار در ترکیه با مجوز کار.
• با یک شهروند ترکیه ازدواج کنید.
• روابط نزدیک خانوادگی فردی که تابعیت ترکیه را به دست آورده است.
• فارغ التحصیلان ترک.
• بهداشت عمومی عاری از بیماری های غیرخطرناک
• درآمد یا شغلی در ترکیه برای تامین هزینه های خود و خانواده خود داشته باشید.
• احترام به امنیت ملی و نظم عمومی.
سوالات متداول در مورد نحوه اخذ تابعیت ترکیه، از کجا باید برای شهروندی ترکیه اقدام کرد؟ درخواست شهروندی ترکیه را می توان از یک فرد یا نماینده قانونی آنها از یک مقام دولتی در محل اقامت آنها یا با مراجعه به وزارت امور خارجه در خارج از کشور دریافت کرد. درخواست از طریق ایمیل پذیرفته نخواهد شد. چه مدت طول می کشد تا تابعیت ترکیه را دریافت کنید؟ در صورتی که تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست شهروندی خود را تکمیل کرده باشید، فرآیند به موقع تکمیل خواهد شد. در غیر این صورت، در صورت ناکافی بودن شواهد، زمان در نوسان است. آیا اخذ تابعیت ترکیه از طریق مادر یا پدر امکان پذیر است؟ طبق ماده 1 قانون شهروندی ترکیه شماره 403، فردی که مادر یا پدرش ترک است حق شهروندی ترکیه را دارد. برای دریافت تابعیت ترکیه چه مدت در ترکیه بمانیم؟ در این مدت چه مدت می توانید ترکیه را ترک کنید؟ اقامت دائم در ماده 11 قانون 5901 تعریف شده است. بنابراین، برای اخذ تابعیت ترکیه، اتباع خارجی باید به مدت 5 سال در ترکیه زندگی کنند و اگر مدت اقامت بیش از 6 ماه نباشد، می توانند در خارج از کشور زندگی کنند. .


مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری
همچنین می توانید با سرمایه گذاری در این کشور به ترکیه مهاجرت کنید.نکته جالب سرمایه گذاری در ترکیه این است که جدای از اخذ اقامت ترکیه بازده و سود بالایی را برای شما به همراه خواهد داشت. راه های زیادی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد. به عنوان مثال، متقاضیان می توانند از طریق ثبت شرکت یا با راه اندازی کسب و کار و راه اندازی کسب و کار جدید در کشور برای مهاجرت اقدام کنند. همچنین در صورت خرید ملک در ترکیه امکان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت ترکیه را خواهید داشت.

با خرید ملک به ترکیه مهاجرت کنید
اگر شخصی در ساخت و ساز سرمایه گذاری کند، ملک یا زمین برای زندگی یا تجارت در ترکیه بخرد، مستحق دریافت e-ikamet و سپس شهروندی است.
اجازه اقامت در ترکیه را می توان با خرید ملک تحت شرایط زیر دریافت کرد:
داشتن یا خرید ملک یا زمین در ترکیه صرف نظر از قیمت آن، اقامت ترکیه را به شما اعطا می کند، با این تفاوت که اگر ارزش ملک شما کمتر از 250000 دلار باشد، ابتدا یک سال مسکن دریافت می کنید. در ترکیه مجوز بگیرید و سپس به مدت پنج سال می توانید برای شهروندی ترکیه اقدام کنید.
طبق قانون مهاجرت ترکیه، اتباع خارجی می توانند ابتدا با خرید ملکی به ارزش حداقل 250000 دلار، شهروندی دریافت کنند. اما این بدان معنا نیست که پس از اخذ تابعیت، می توانید ملک خود را بفروشید یا به شخص دیگری واگذار کنید. در عوض، برای حفظ شهروندی باید ملک خریداری شده را تا سه سال نگه دارید.

اقامت در ترکیه با توریسم
گردشگران ایرانی می توانند تا 90 روز بدون ویزا در ترکیه اقامت داشته باشند اما برای اقامت بیش از 90 روز در این کشور شرایط و مدارک زیر برای اخذ اقامت توریستی باید رعایت شود.
• ارائه مدرکی مبنی بر توانایی مالی.• داشتن پاسپورت معتبر.
• 4 عکس (در 6 ماه گذشته تا زمان درخواست گرفته شده است).
• بیمه درمانی معتبر
این اجازه اقامت ترکیه برای گردشگران، بازرگانان، مالکان یا مستاجران، دانشجویان و اعضای خانواده شهروندان ترکیه ای که قصد اقامت بیش از 90 روز در ترکیه را دارند صادر می شود. هنگام صدور مجوز، باید مدرکی دال بر هدف اقامت، مالکیت ملک یا اجاره ارائه دهید.

خرید یا اجاره خانه در ترکیه
هنگام انتخاب ملک، به فاصله آن از دریا، کوه، مرکز شهر، امکانات محلی، جاذبه های گردشگری توجه کنید. ارزش املاک و مستغلات تحت تأثیر این موارد قرار می گیرد. همچنین قیمت آپارتمان در مناطق مسکونی با خانه های شخصی یا ویلا یکسان نیست.
هر خارجی می تواند در ترکیه ملک بخرد. اما یک سری الزامات باید رعایت شود:
شما فقط می توانید یک ملک داشته باشید.
مساحت ملک نمی تواند بیش از 30 هکتار باشد.
شما نمی توانید ملکی در نزدیکی تاسیسات نظامی بخرید.
قبل از انجام معامله، باید یک حساب بانکی باز کنید و در اداره مالیات ثبت نام کنید.

اکثر املاک آماده نقل مکان، تعمیر و بازسازی هستند. ترک‌ها روی راحتی و زیبایی‌شناسی تمرکز زیادی دارند، بنابراین شما گزینه‌های زیادی دارید.

Comments

Popular posts from this blog

بررسی قوانین و شرایط مربوط به خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه چه شرایطی دارد؟

روش های دریافت پاسپورت ترکیه کدامند؟